Przeniosłam się ze swoim blogiem pod adres: BOOKMEACOOKIE.BLOGSPOT.COM - sa tam wszystkie przepisy z tego bloga i mnóstwo nowych. Tam tez odpowiadam na bieżąco na wasze pytania i wątpliwości.

O mnie

Przyszedł czas na napisanie paru słów o sobie... I może wreszcie się pokazanie :)

 

Rodowita Krakowianka, z krakowskimi przyzwyczajeniami i powiedzeniami. Wychodzę na pole (nigdy na dwór), idę na nogach (nie piechotą), jem precle (nie obwarzanki) i serniki (nie serowce). Studentka: dziennikarstwa. które kocham i któremu oddaję się bez reszty i psychologii, stosowanej. Aktualne zajęcie w wolnym czasie: brak wolnego czasu. Bieganie po pietrach kampusu uczelni, kursowanie pomiędzy salami, biblioteką a kserem. Przy okazji dożywianie dziennikarzy, którzy chodzą wszędzie tam, gdzie mogą coś zjeść. Czasami sama się zastanawiam jakim cudem łączę to wszystko do kupy i nie rozlatuję się przy tym. Bo ogromnie to lubię, bo sprawia mi to zbyt dużą przyjemność, żeby rezygnować z czegokolwiek.

Kuchareczka. Kuchnia - wielka pasja. Kiedy byłam młodsza - nie. Przyszło wraz z przejściem na wegetarianizm. Z nim też wiąże się długa historia, bo mięsa nie lubiłam od zawsze, ale nigdy nie mogłam przestać go jeść - ze względu na anemię od dzieciństwa. Anemicy muszą jeść mięso, bo zawiera największe możliwe ilości żelaza, którego anemikom właśnie brakuje. Dwa (trzy?) lata temu wybrałam się do lekarza i zaproponowałam mu układ: ja nie jem mięsa przez miesiąc, pan się nie denerwuje, po miesiącu robię badania, wyjdą dobre - zostaję przy swoim, wyjdą złe - słucham się pana. Wyszły dobre. A z czasem były coraz lepsze. Do tego stopnia, że przestałam mieć anemię.

kuchareczka

Mam dość specyficzne smaki. I superodporny żołądek, który już przyzwyczaił się do moim zachcianek. Potrafię zjeść budyń waniliowy, a zaraz potem ogórki kiszone, bo mam na nie ochotę. Uwielbiam kanapki z serem białym i keczupem. Lubię rozkładać mandarynki na części - mogę siedzieć i oskubywać je z białych błonek, którymi są porozdzielane. Żebym nie była taka całkiem nienormalna, mam też całkiem zwyczajne, a przynajmniej bardziej powszechne, zachcianki. Jeśli ciasta, to z owocami albo dużą ilością masy. Uwielbiam śmierdzące, pleśniowe sery - sklepy z takimi to dla mnie raj. Serniki najbardziej puszyste, jakie mogą być, za to makowce z dużą ilością maku. Przywiązuję dużą wagę do jedzenia i całej otoczki - nakrycia stołu, podania, ułożenia sztućców, całej jedzeniowej etykiety. Bardzo lubię mieć wszystko ładnie podane :)

kuchareczka

 

Podróżniczka. Kocham fotografię. I podróże - do tego stopnia, że rok temu spakowałam się i pojechałam sama na wschód: na Litwę, Łotwę i Estonię - byle czym, byle by mieć gdzie spać, co jeść i przemieszczać się do przodu. W Tallinie załapałam się na prom do Finlandii. Podróż powrotna trwała ponad 20 godzin. Kiedyś na Węgrzech nie przyjechał mi pociąg. Miałam dwa wyjścia: albo czekać do rana na następny, albo wpakować się w co bądź i jakoś dojechać do Polski. Wracałam do Krakowa pięcioma różnymi pociągami. Bez pieniędzy, ważnego biletu, tłumacząc się konduktorom, gdzieś na Słowacji wyskakując z pociągu po tym jak okazało się, że to nie ten, do innego wskakując w pośpiechu, bo już jechał, a ja musiałam w nim być. Bynajmniej mnie to wszystko nie zniechęciło. W tym roku planuję kolejną podróż. Wyprawę raczej.

kuchareczka

 

A z rzeczy bardziej prywatnych? Jestem poukładana w swoim chaosie. Jeśli narobię bałaganu, to takiego, w którym wiem dokładnie co gdzie jest, mimo że inni wydają się tego nie dostrzegać. Lubię stare rzeczy. Dużo piszę ręcznie, czasami na maszynie do pisania. Jestem molem książkowym. Ostatnie pieniądze wydaje na książki - te kucharskie też. Uwielbiam Szymborską, Szmaglewską, Kapuścińskiego, Clarke'a, Iwaszkiewicza, Kopaczewskiego, Puzo. Mam bzika na punkcie Mikołajka. W księgarniach i antykwariatach (i sklepach papierniczych) czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Chomikuję, zbieram wszystko co popadnie.

 

Moja wizytówka na gazecie: czyli moje hobby.

facebookowy profil:

Asia Mentel

Utwórz swoją wizytówkę


Share

Kuchareczka on Facebook
Przeniosłam się ze swoim blogiem pod adres: BOOKMEACOOKIE.BLOGSPOT.COM - są tam wszystkie przepisy z tego bloga i mnóstwo nowych. Tam tez odpowiadam na bieżąco na wasze pytania i wątpliwości.

REKLAMA


Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes
web metrics

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

Zgodnie z ustawą o prawie autorskim, zdjęcia zamieszczane na tym blogu są własnością autora. Nie zgadzam się na ich wykorzystywanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody i wiedzy.